Pokój dziecięcy – jak zaaranżować tę przestrzeń?

Urządzanie pokoju dla dziecka to zazwyczaj zajęcie, które pochłania rodziców całe miesiące przed narodzinami swojej pociechy: starają się oni dokładnie zaplanować wszystkie meble i inne akcesoria, dopasować do całości kolory ścian i wszelkie tekstylia, stworzyć wnętrze, które spełniać będzie wszystkie potrzeby maluszka, a na dodatek wyglądać będzie jak z katalogu wnętrzarskiego. Na rzeczy do pokoju dziecka wydają krocie, byle tylko ich maleństwo mieszkało jak prawdziwe paniątko. Takie wicie gniazdka to zupełnie naturalne i bardzo urocze zjawisko, jednakże jeżeli działamy bez konkretnego planu i wizji całości, może się to skończyć kiepsko.

 

Po pierwsze – funkcjonalność

 

Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy nie można się skupiać głównie na wyglądzie: na kolorach, deseniach czy też ułożeniu mebli w taki sposób, jaki widzieliśmy w telewizji. Pamiętajmy, że to pomieszczenie pełni wiele funkcji, takich jak sypialnia, miejsce do zabawy czy też garderoba, dlatego warto postawić głównie na funkcjonalność poszczególnych elementów. Jeżeli w taki sposób zaczniemy kupować rzeczy do pokoju dziecka możemy być pewni, że nie kupimy niczego niepotrzebnego.

 

Z uwzględnieniem indywidualnych dziecięcych potrzeb

 

Aranżując pokój dziecięcy w żadnym wypadku nie można ślepo kierować się poradami usłyszanymi w telewizji czy też radami znajomych – zawsze trzeba skupiać się na potrzebach naszego dziecka, ponieważ wcale nie muszą się one pokrywać z tym, czego się naczytamy o małych dzieciach. Pamiętajmy, że to pokój naszego, a nie jakiegoś innego dziecka.

2 Replies to “Pokój dziecięcy – jak zaaranżować tę przestrzeń?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *